Без категорії

Мірослав Балка

Презентація Мірослава Балки, яка є частиною Міжнародного фестивалю аудіовізуальних мистецтв ТЕТРАМАТИКА 2017 року є першою персональною виставкою цього унікального польського митця в Україні. Під час виставки будуть представлені роботи 1999-2007 рр., що становлять безпосереднє звернення до спадщини авангарду. Мірослав Балка є одним із найвидатніших сучасних митців у світі, багато разів виставлявся на найпрестижнішій світовій презентації мистецтва якою є Міжнародна Бієнале мистецтва у Венеції. Належить до елітарного грона митців, які були запрошені до реалізації персональних site specific проектів у Залі Турбін Галереї Тейт у Лондоні. Його роботи знаходяться в колекції Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку.
Відео-роботи Мірослава Балки чудово вписуються в програму фестивалю будучи близькими як для митців що займаються медіа-мистецтвом так і для скульпторів чи авторів інсталяцій. Їх особливістю є поєднання фільму з фізичним простором, об’єктом, що стало одним із досягнень як польського так і загалом європейського міжвоєнного аванґарду. Творчість цього видатного митця є продовженням ідей помітних у мистецтві Тадеуша Кантора і форми розробленої Владиславом Стжемінським – ключових постатей польського аванґарду.

 

Londyn, 15.10.2009 – Miroslaw Balka w Tate Modern – How It Is. Fot. Marek Szczepanski/Przekroj/ Forum

Мірослав Балка (PL) (Mirosław Bałka)

Є одним із найвідоміших сучасних польських митців. Входить до когорти найвагоміших творців сучасного мистецтва у світі.
Народився у 1958 році у Варшаві.
Скульптор, також активно працює в полі експериментального відео та графіки. У 1985 році закінчив Академію мистецтв у Варшаві, де нині веде Майстерні Просторової діяльності та викладає на кафедрі нових медій (з 2011 року). Член Akademie Der Künste, Берлін.
Його роботи експонувалися на численних міжнародних виставках, таких як:  Венеційське бієнале (1990, 1993, 2003, 2005, 2013), Бієнале в Сан-Пауло (1998), Ліверпульське Бієнале (1999), Бієнале в Сіднеї (1992, 2006). У 2009 році представив свій персональний проект у Турбінному Залі Галереї Тейт Модерн у Лондоні, що засвідчив приналежність Мірослава Балки до елітарного грона світових митців.
Його роботи знаходиться у колекціях найвідоміших світових музеїв, серед яких зокрема: Tate Modern (Лондон), MOCA (Лос-Анджелес), МОМA (Нью-Йорк), Музей сучасного мистецтва у Стокгольмі, Музей Гіршгорн (Вашингтон), MOCAK (Краків), Національний художній музей (Афіни), Національний художній музей в Осаці та багато інших.