Без категорії

Future Perfect (частина 1)

Ідея прогресу стала своєрідною релігією Нового Часу, яка освячувала невпинний екстенсивний рух до кращого Майбутнього. Образ останнього формувався у масовій свідомості у відповідності до намірів правлячої політичної еліти суспільства: чи то Welfare State чи то пак тисячолітній комуністичний рай. Позаяк, цементуючим елементом спільним для різних проявів мета-наративу Прогресу була віра в чарівну силу машини яка зможе покращити не тільки економічні підвалини суспільного життя, але й сприятиме встановленню соціальної гармонії.
Криза та розпад СРСР позначило собою кінець індустріальної епохи як для України так й для мешканців Львову зокрема. В умовах майже 30-річного пострадянського періоду в якому зависло наше суспільство промислові зони українських міст зазнають процесів стихійної просторової та функціональної трансформації. В ході такого напіврозпаду часто втрачаються ці своєрідні монументи релігії Прогресу, а з ними ми втрачаємо частку історичного надбання, а, через це, й можливість критичного погляду на майбутнє, яке видається нібито доконаним.

Проект Future Perfect | Доконане Майбутнє присвячено дослідженню ідеології прогресу через звернення до конкретних міських локацій пов’язаних з індустріальною історією Львову. Проект складається з двох блоків.
В першу чергу увага буде зосереджена на декількох об’єктах індустріальної історії Львову: залишках заводів, фабрик, (депо). На(біля) території кожного об’єкту будуть розташовані портативні радіо-передатчики які транслюватимуть у FM-діапазоні звукові твори створені митцями. Прослухати їх можна буде за допомоги звичайних радіоприймачів знаходячись  лише поруч з місцем розташування передатчика. Таким чином буде створена своєрідне семантичне мереживо – звуковий радіо ландшафт, розподілений у міському середовищі.

Куратор проекту Антон Лапов (Луганськ/Київ)

Учасники проекту:
Юрій Булка (Львів)
Вікторія Бавикіна (Харків)
Маркіян В. + LAWrin(?) (Львів)
Роман Гук (Львів)
Олександр Єльцин (Київ)
Поліна Карпова (Харків)
Антон Лапов (Київ)
Ларіон Лозовий (Київ)
Максим Лосєв (Київ)
Настя Нечипоренко (Львів)
Вікторія Сарангова (Берлін)
Лео Троценко (Львів)
Даша Фес (Київ)
Микита Філоненко (Київ)
Adam Frankiewicz (Польша)
Hazslinszky Tamás (Львів)
США (Тимур Джафаров + Алексей Подать) (Київ-Харків)
Арт-кластер R+N+D (Київ)